Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Praha volnočasová

Slovo starosty

12-mgr.-karel-hanzlik-starosta-mc-p_16.jpg

Vážení a milí čtenáři,

Radotín patří mezi ty menší městské části „velké“ číslované Prahy, a to jak počtem obyvatel, tak i rozlohou. Ale nenechte se mýlit...

zobrazit více »

04. 10. 2014 / Bezpečný podzim

4. října 2014 13:30–17:00

Městská části Praha 16 si Vás ve spolupráci s preventisty Policie České republiky dovoluje pozvat na již tradiční dopravně-bezpečnostní akci „Bezpečný podzim 2014", která se koná dne 4. října 2014 od 13.30 h do 17 h na Dětském dopravním hřišti v areálu Základní školy v ulici Loučanská a v areálu Biotopu Radotín. Hlavním cílem této akce je přiblížit dětem (dospělým oživit), jak správně a bezpečně se pohybovat v silničním provozu na kole, koloběžce a jak správně mít vybavené kolo.

Během celého odpoledne si na jednotlivých soutěžních stanovištích budou moci „řidiči" kol, koloběžek, ale i odstrkovadel vyzkoušet například jízdu na dopravním hřišti řízenou semafory pod bedlivým okem strážníků Městské policie hl. m. Prahy a jízdu zručnosti, jak správně ošetřit namaskované zranění a poskytnout první pomoc a budete si moci prohlédnout sanitku. Ski a bike centrum Radotín Vám pro Vaše dítko zapůjčí kolo a poskytne veškeré informace k výběru vhodného kola. V „policejní školce" se kadetům dostane nejen výcviku, ale hlavně pár cenných rad jak se správně chovat při obtěžování cizími lidmi, jak zacházet s nebezpečnými předměty.

Bude zde i speciální autobus přestavěný na interaktivní učebnu, který má v zadní části instalován cyklistický trenažer, motocyklový trenažer a trenažer automobilový. Trenažery slouží k dopravní výchově. Návštěvníci si mohou vyzkoušet se vžít do role běžných účastníků silničního provozu a za řídítky jízdního kola či motocyklu popř. volantem automobilu řešit různé dopravní situace. Pro menší děti je zde k dispozici jízda na Xbox trenažeru. Jsou dále tři počítačová pracoviště s interaktivními besipovými hrami. Celý program je doplněn instruktážní videoprojekcí a úkoly s alkobrýlemi.

Budete zde moci zhlédnout ukázku výcviku policejních psů a zavítají i koně Městské policie hl. m. Prahy. Na Biotopu Radotín budete mít možnost shlédnout ukázku záchrany tonoucího v podání Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Nebudou chybět balónky a ani pohádka od Klaunů z Balónkova. Přijďte si zasoutěžit, něco se naučit a vyhrát při průběžném losování drobné ceny, ale třeba i lístky na divadelní představení do Kulturního střediska U Koruny, do Kina Radotín či vstupenky na nově otevřený Biotop Radotín. Budeme se těšit s Vámi na viděnou.

Zpět

KALENDÁŘ AKCÍ

duben 2018
POÚTSTČTSONE
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Nahoru   /   Archiv   /   Kontakt