Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Praha volnočasová

25. 06. 2015 / Merkádo - Latinská Amerika

Náměstí Jiřího z Poděbrad - letošní ročník Merkáda představí na třicet prodejců nabízejících výhradně zboží ze zemí Karibiku a Střední a Jižní Ameriky. Jste srdečně zváni!

Merkádo představí na třicet prodejců, nabízejících výhradně produkty ze zemí Latinské Ameriky. K zakoupení budou nejen rukodělné výrobky, ale i potraviny včetně široké nabídky koření, kukuřičné mouky a dalších typických surovin latinskoamerické kuchyně. Merkádu sjednocuje v jediný den na desítky nadšenců, díky kterým se Vám naskytne jedinečná možnost seznámit se s tím nejlepším z Jižní a Střední Ameriky.

Merkádo je především o dobrém jídle, a toho není v Latinské Americe málo. V rámci trhů se představí vybrané restaurace s řadou specialit od mexické přes karibskou až po argentinskou kuchyni. Můžete se těšit na nadšené latinskoamerické kulináře, kteří předvedou umění chutí své rodné země.

V rámci kulturního programu Merkáda vystoupí vybraná hudební a taneční uskupení, které v latino rytmu roztančí celé náměstí. Díky workshopu tance budete mít možnost vyzkoušet si taneční kroky samby, rumby nebo salsy.

V areálu Merkáda budou rozestavěny tradiční “hamacy” - ručně tkané houpací sítě pocházející z Kolumbie, Mexika či Brazílie. Budete si tak moci vychutnat jihoamerické maté přesně tak, jak je zvykem v Latinské Americe.

Akci Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku pořádá spolek Merkado, z. s. pod vedením studentky Iberoamerikanistiky Martiny Kaňákové, ve spolupráci s Městskou částí Praha 3 a za podpory velvyslanectví Peru, Mexika, Argentiny, Brazílie, Chile. Oficiální zahájení akce proběhne 25. června v 16 hodin na Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Více naleznete ZDE.

 

Zpět

KALENDÁŘ AKCÍ

duben 2018
POÚTSTČTSONE
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Nahoru   /   Archiv   /   Kontakt