Používáním webů z portálové rodiny praha.eu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používají soubory cookies.  Více informací
Rozumím

Praha volnočasová

Slovo starosty

12-starosta_praha_9.jpg

Zprovoznění pražského volnočasového informačního portálu mi umožňuje (k mé nemalé radosti) připojit se s pozváním na „Devítku“... 

zobrazit více »

24. 03. 2015 / Centrum Černý Most se stane dějištěm unikátního hasičského cvičení

V Centru Černý Most se 24. března 2015 uskuteční hasičské cvičení, které svým rozsahem předčí všechny předchozí nácviky z let minulých. Až 80 hasičů bude v Centru Černý Most trénovat zásah v místě exploze plynu ze svářecí soupravy, následné uhašení požáru v kinosále či vyhledávání a záchranu zraněných osob. Veškeré aktivity budou probíhat „na sucho“ bez použití vody a návštěvníci Centra Černý Most nebudou tímto nácvikem nijak limitováni, uskuteční se totiž před otevírací dobou prodejen. Vzhledem k rozsáhlosti nákupního centra se cvičení zúčastní 12 jednotek požární ochrany, jedná se tedy o III. stupeň požárního poplachu.

Hasičská cvičení se konají pravidelně, ale není příliš běžné, aby se mohla uskutečnit v moderním nákupním centru o rozloze 81 000 m2 se 3 200 parkovacími místy a 169 prodejnami. Téma cvičení – výbuch plynu ze svářecí soupravy - bylo zvoleno záměrně, neboť celý komplex Centra Černý Most je chráněn samočinným sprchovým hasicím zařízením, a tudíž by za běžných podmínek k rozšíření požáru ani v takovém rozsahu dojít nemohlo. Reálnosti nácviku přidají namaskovaní figuranti a figuríny, které budou vykazovat různé typy poranění. Záchranná akce bude navíc ztížena zhasnutím světel, zvýšením teploty, vypnutím elektrického proudu či rozšířením kouře v daném místě.

„Vyhledávání osob v rozhlehlých zakouřených prostorách, které již nejsou přímo ohrožené požárem, je náročná činnost. Jeho dobrá organizace může zajistit úspěch záchranného týmu. Musí se ovšem dbát na bezpečnost zasahujících hasičů a pokud možno se snažit zabránit ztrátě jejich orientace. Proto jsem velmi rád, že spolupracujeme právě s Centrem Černý Most, které nám poskytuje komplexní prostory kina. Díky tomu si někteří hasiči budou moci nacvičit záchranné situace včetně použití vodícího lana,“ řekl ppor. Ing. Luděk Holub, velitel čety směny C hasičské stanice Satalice.    

Návštěvníci Centra Černý Most nebudou tímto cvičením nijak limitováni, proběhne totiž před otevírací dobou prodejen. Všechny hasičské jednotky budou předem upozorněny, že se jedná o cvičení a mají zasahovat tak, aby nedošlo ke škodám na zdraví ani majetku.

 

Zpět

KALENDÁŘ AKCÍ

březen 2018
POÚTSTČTSONE
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Nahoru   /   Archiv   /   Kontakt